»

Pro 30

Předvánoční koncert dětí v kostele sv. Petra a Pavla v Rudíkově

PŘEDVÁNOČNÍ  KONCERT  DĚTÍ  V  KOSTELE  SV.  PETRA  A  PAVLA  V RUDÍKOVĚ

Na čtvrtou neděli adventní 23. prosince v 16 hod. se konal v našem kostele sv. Petra a Pavla v Rudíkově „Předvánoční koncert dětí“.

Navzdory nepříznivému počasí byl kostel  plný.

Jakmile se rozsvítila světla na krásných vánočních stromcích vedle oltáře, všichni ztichli a kostelem se začala nést krásná melodie písně „Tichá noc“, kterou hráli na trubku dva chlapci.

Pak koncert zahájil farář Knotek krátkou promluvou.

Vystoupily zde děti ze ZŠ Ludvíka Svobody Rudíkov pod vedením paní učitelky Pavly Ditrichové z  Hudební školy Viva Music Třebíč, Soni Chládkové a Zity Marečkové ze ZŠ Rudíkov.

Nejprve zahrály děti vánoční koledy na různé hudební nástroje jako je kytara, altová flétna, varhany a trubky.  Potom sbor asi třiceti dětí zazpíval několik vánočních koled a písní. Po zpěvu se kostelem zase rozezněly zvuky trubek tentokrát s písní „Narodil se Kristus Pán“.

K Vánocům neodmyslitelně patří příběh o narození Ježíše Krista, který přednesla jedna z dívek. Další dívka přečetla příběh o mnichu Rufínovi.

Na závěr dětem i jejich učitelkám farář poděkoval a všem popřál požehnané Vánoce.

Všem se určitě koncert moc líbil, protože po každé písni všichni tleskali a doufám, že se tak vánočně naladili na oslavu narození našeho Pána Ježíše Krista.